Najlepsze karmy dla psów z niewydolnością nerek

Odpowiednie żywienie psów z niewydolnością nerek to ważny aspekt leczenia, dlatego warto zdecydować się na karmę wysokiej jakości, stworzoną specjalnie z myślą o zwierzętach cierpiących na to schorzenie. W swojej ofercie tego rodzaju suchy pokarm mają różni producenci, dlatego warto wziąć pod uwagę również preferencje smakowe pupila.

PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS NF Renal Function Formula

Firma Purina przygotowała dietetyczną karmę dla psów o szczególnych potrzebach – cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek, kamienicę szczawionową, choroby wątroby oraz wymagających zmniejszenia ilości sodu w diecie.

Skład karmy i proporcje składników są tak dobrane, że korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu:

- niska zawartość fosforu zapobiega dalszemu uszkodzeniu nerek, hiperfosfatemii i hiperparatyroidyzmowi;

- obniżenie ciśnienia kłębuszkowego oraz ograniczenie stanu zapalnego nerek jest możliwe dzięki zwiększonej ilości kwasów tłuszczowych omega-3,

- obecność białka wysokiej jakości, przy równoczesnym zmniejszeniu jego ilości, przeciwdziała tworzeniu się toksyn mocznicowych.

ROYAL CANIN Renal

Przewlekła niewydolność nerek, kamienie moczanowe cystynowe oraz kamienica szczawianowa, to przypadki w których zalecana jest karma Royal Canin Renal. Terapia z jej wykorzystaniem stosowana jest po konsultacji z lekarzem weterynarii przez określony czas – odpowiednio 6 miesięcy lub 2-4 tygodnie.

Składniki zawarte w karmie mają za zadanie korzystnie wpływać na filtrację w nerkach oraz wspomagać pracę przewodu pokarmowego. Dzięki obniżonej zawartości fosforu korzystnie wpływa na funkcjonowanie nerek, a obecność przeciwutleniaczy pomaga walczyć z wolnymi rodnikami.

HILL'S Canine u/d

Karma ma za zadanie skorygować zaburzenia pokarmowe, które są powodem tworzenia się w pęcherzu moczowym kamieni. Spełnia ważną rolę profilaktyczną, zapobiegając powstawaniu nowych kamieni oraz wspomaga farmakologiczne rozpuszczanie już istniejących. Ze względu na proporcje składników – obniżoną zawartość wapnia i fosforu – karma Hill’s jest również zalecana w przypadku zaawansowanej niewydolności nerek. Ograniczona ilość sodu pozwala na spowolnienie pogłębiania się chorób nerek oraz pozytywnie wpływa na pracę układu krążenia. Korzystne działanie karmy wynika z dostarczenia odpowiedniej ilości energii przy równoczesnym zapobieganiu katabolizmowi białka. Dodatkowo zwiększona została ilość witamin z grupy B, pozwalająca na wyrównanie strat związanych z wielomoczem.

Karma dostępna jest w wariancie suchym lub mokrym, co pozwala na dopasowanie struktury produktu do preferencji zwierzęcia.

Powiązane artykuły