Karmy dla psów z chorobą wątroby

Schorzenia wątroby u psa wymuszają szczególną troskę ze strony właściciela – leczeniu musi towarzyszyć również zmiana diety. Posiłki dla zwierzęcia można skomponować samodzielne, w oparciu o wytyczne sugerowane przez weterynarza, ale o wiele łatwiejszym sposobem na zapewnienie psu wszystkich niezbędnych składników jest wybór odpowiedniej suchej karmy. Producenci mają w swojej ofercie produkty przygotowane specjalnie z myślą o potrzebach psów cierpiących na schorzenia wątroby.

ROYAL CANIN Hepatic

Karma z powodzeniem może być stosowana w przypadku różnego rodzaju dolegliwości: przewlekłego zapalenia wątroby, encefalopatii wątrobowej, niewydolności wątroby, piroplazmozy czy zespolenia wrotno-obocznego. Przedtem warto jednak skonsultować się z lekarzem weterynarii, gdyż przeciwwskazaniem do jej podawania są m.in. ciąża i laktacja, hiperlipidemia oraz problemy z trzustką. Dietę opartą na karmie Hepatic należy stosować przez 6 miesięcy.

Skład pożywienia oferowanego przez firmę Royal Canin ma za zadania pozytywnie oddziaływać na zdrowie i kondycję psów cierpiących z powodu dolegliwości wątrobowych:

- wysokostrawne biało roślinne jest lepiej tolerowane przez psy cierpiące na niewydolność wątroby,

- karma zapewnia odpowiednią dla dorosłych psów dawkę energii, a jednocześnie nie obciąża nadmiernie układu pokarmowego,

- obecność współdziałających przeciwutleniaczy zapobiega rozwojowi wolnych rodników,

- dzięki obniżonej dawce miedzi pierwiastek nie odkłada się w wątrobie.

HILL'S Canine l/d

Karma oferowana przez firmę Hill’a ma za zadanie wspomóc regenerację wątroby. Z powodzeniem może być podawana psom cierpiącym na encefalopatię wątrobową, zespolenie wrotno-czcze, chorobę spichrzeniową wątroby.

Pożywienie dedykowane psom z chorą wątrobą charakteryzuje się odmiennymi proporcjami składników niż w przypadku karm dla dorosłych psów bez takich problemów:

- zmniejszona ilość białka odciąża wątrobę, karma zawiera również mniejszą ilość pierwiastków – miedzi i sodu;

- podwyższone dawki witaminy K i cynku pomagają uzupełniać niedobory, często pojawiające się w przypadku chorób wątroby;

- zwiększona ilość potasu ma za zadanie chronić zwierzę przed hipokalemią;

- Hill’a Canine l/d zawiera także dodatkowe składniki, istotne dla organizmu chorego zwierzęcia – L-karmitynę, włókno rozpuszczalne, formułę przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiegać chorobom wątroby lub ich pogłębianiu.

Powiązane artykuły